Nerezové nože a z čeho jsou vlastně vyrobeny

10. srpna v 17:21

V každé domácnosti se najde mezi obyvateli domu alespoň jeden člověk, který pravidelně vaří. Pokud v domácnosti žije pár, pak je to většinou žena, která se snaží o to, aby bylo pokaždé navařeno a aby se mělo zkrátka co jíst v práci na oběd a doma na večeři.

Většinou je velmi těžké rozhodnout se, co se bude daný den vařit, protože přece jenom receptů je habaděj, ale tehdy, kdy potřebujete vařit, nemůžete najít nic, co by vás uchvátilo natolik, abyste se do toho pustili – to je zákon schválnosti. Mnohdy najdete recept, kvůli kterému musíte jít do obchodu, protože nemáte potřebné suroviny, bohužel to se vám nechce, a tak se rozhodnete pro nějakou osvědčenou klasiku, jejíž suroviny najdete doma.

Při vaření se vám však může stát, že vám doslouží nože. Můžete zjistit, že partner, i když to slíbil, tak bohužel nože nenaostřil, a tak je vaše vaření naprosto zbytečné, protože tupost nožů nezná mezí. Jindy se taky můžete setkat s nekvalitními noži, jež jsou opravdu tenké, a tlusté maso s nimi nejde uřezat. V tomto případě byste zatoužili po nějakém pevném noži, který by vám pokaždé uřízl i sebetlustší flák masa. Ale z čeho se takové nože vyrábí?

Martenzitická nerezová ocel je zkrátka nejpevnější!

Nejpevnější a nejkvalitnější nože se vyrábí z oceli, ovšem nerezová ocel se dělí hned na několik druhů. Z austenitické nerezové oceli se vyrábí zejména kuchyňské nádobí, ale příborovým nožem flák masa nerozpůlíte. Feritická nerezová ocel se používá především k tvorbě výfuků nebo katalyzátorů, tak i toto nebude správná odpověď. Pak existuje ještě duplexní nerezová ocel, ale s tou se setkáme nejčastěji hlavně v odsolovacích zařízeních, proto ani toto nebude na nože vhodné. Správnou odpovědí je však martenzitická nerezová ocel, která se může pyšnit titulem „nejpevnější“. Nože z této oceli jsou opravdu nejlepší a hlavně jsou kvalitní. Používají je řady kuchařů v mnoha restauracích a nemůžou si je doslova vynachválit!