K čemu všemu můžeme použít profilovou ocel?

20. července v 17:21

Oborů, v nichž můžeme pracovat, je opravdu habaděj. Pánové však většinou zbystří tehdy, kdy mohou podnikat v nějaké výrobě, protože mnohé pány fascinuje to, jak se co vyrábí. Navíc řada mužů jsou takzvanými kutily v domácnosti, a tak se není čemu divit, když se do takové podobné profese, která se zabývá například hutními materiály, doslova ženou. Poznatky, které nasbírají v práci, pak totiž můžou lehce přenést i do praxe doma ve své dílně.

Pánové ve své dílně většinou využívají například řadu hutního materiálu. Mezi nejoblíbenější materiál, se kterým se nejvíce doma pracuje, tak je rozhodně plech. Z plechu tvoříme hlavně střechy, ale mnoho mužů s ním dokáže vykouzlit naprosto všechno. Nerez mámě hlavně v kuchyni, a to ve formě spotřebičů nebo nerezového nádobí, což jsou asi nejčastější podoby věcí, s nimiž se v běžném životě v nerezovém provedení setkáme.

A pak máme ocel – tu máme betonářskou a profilovou. Každou využíváme na něco jiného. O betonářské oceli se obecně ví, že vydrží až stovky let, proto se většinou používá ke stavbě různých budov. Na co se však nejčastěji používá ocel profilová?

Trubky, tyče, železniční kolejnice

S profilovou ocelí se nejčastěji setkáme nejspíše ve formě tyčí, a to různé kvality. Tyče jsou většinou ve vyšších kvalitách průřezu kruhového, dále taky čtvercového, šestihranného a taky i plochého, což jsou vhodné tyče zejména k obrábění. Dále se s profilovou ocelí setkáme v podobě tyčí, a to konkrétně svařovaných a bezešvých. Roubení výkopů se dělá pomocí štětovnice a i ta je kupodivu vytvořena z profilové oceli. Když pojedete vlakem, tak si na tento článek také vzpomeňte, protože z profilové oceli jsou i železniční kolejnice. Ještě je tu jedna věc, která je pro profilovou ocel typická, protože se z ní vyrábí, a sice tenkostěnné uzavřené čtvercové nebo obdélníkové profily, neboli „jäckly“.