Hutní materiál jménem nerez – jak ji však čistit?

21. června v 00:15

Nerez je součástí snad už každé současné moderní domácnosti. Pokud máte v oblibě sledovat aktuální módní trendy, pak jistě víte, že se takové trendy mění i v oblasti bydlení. Hodně lidí na ně dbá, protože chtějí mít domácnost doslova jako z časopisu a hlavně opravdu vkusnou, nikoliv se zastaralými prvky, nad kterými se bude jen ohrnovat nos.

nerezNerez je fantastický především do kuchyně, kde se staly aktuálně velmi populární nerezové vestavěné spotřebiče. Bílá klasika se nenosí ani ve formě lednice, natož ve formě trouby nebo mikrovlnky. Pokud chcete zajmout svou kuchyní, pak se rozhodněte pro sklokeramickou desku, nerezový dřez, nerezovou troubu a také mikrovlnku ze stejného hutního materiálu.

Pokud doma nerezové spotřebiče nebo příbory či hrnce máte, pak se vám většinou stává, že se vám mnohdy špatně čistí. U nádobí to uděláte lehce – většinou necháte zaschnuté skvrny odmočit a pak se soustředíte na to, abyste je perfektně houbou umyli (nepoužívejte drátěnku, ta totiž jen ničí nerez a vy už ji pak bohužel nemůžete vrátit do původní podoby). Jenže pak u nerezových spotřebičů to nejde tak lehce. Ty bohužel nemůžete odpojit a položit odmočit do vany, ale musíte je vyčistit pomocí nerůznějších přípravků. Jak tedy nejúčinněji vyčistit nerezové spotřebiče?

Bez chemických přípravků se neobejdete

Je nutné podotknout, že bez chemických přípravků to opravdu nejde. Řada lidí se tomu chce vyhnout a používají směsi, které najdou na internetu pod pojmem „babské rady“, ale právě takové směsi, které si vyrobíme doma, nám mohou jenom uškodit a zanechat na nerezu skvrny, které nepůjdou upravit ani pomocí nejlepších saponátů. V obchodech však nekupujte ani to nejlevnější, co vám padne pod ruku. Nerez si bohužel zaslouží to nejkvalitnější, proto je nejlepší zajít do specializovaných prodejen a koupit saponáty, které jsou na nerez přímo určené. Neumývejte pak jednotlivé spotřebiče drátěnkou, pakliže najdete nějaké zaschnuté nečistoty. Tak jen nenávratně poškozujete nerez. Raději zvolte měkké houbičky nebo utěrky s prospěšnými vlákny.